Co nabízíme

Dětská skupina Přístavní je umístěna v rodinném domě se zahradou.  

V prostorech působíme už 6 let ( původní název Školka tety Lenky) .

Kapacita je 10 dětí a její prostředí je upraveno pro nejmenší děti až do 3 let . Zpravidla přijímáme děti od dvou let, mladší děti dle kapacity po dohodě s rodiči. O děti se starají dvě  chůvy ( tety) , které mají odbornou kvalifikaci a  jedna teta,, která pomáhá s úklidem.

Snažíme se pomalu a postupně adaptovat děti na nové prostředí . Rodiče dětí mají možnost  prohlédnout si prostory a domluvit si s chůvami individuální režim zvykání.

Pro děti je připraveno připravené prostředí s prvky Montessori pedagogiky hlavně v oblasti praktického života a rozvoje smyslů.

Postupně přidáváme pomůcky, které pomáhají dětem v rozvoji, aktivují konkrétní mozková centra, která jsou důležitá pro jejich vývoj.

 

 

Je pro nás v první řadě důležité dítě a od něj se vše odvíjí.

„V okamžiku, kdy dítě udělá první krok, ocitá se na vyšším stupni interakce. Neustále se snaží svou nezávislost rozšířit. Chce všechno dělat samo... Jeho snahy jsou tak energické, že naší obvyklou reakcí je jejich zabrždění. Bohužel, pokud toto děláme, nebrzdíme dítě, ale samu přírodu, protože vůle dítěte sleduje vůli přírody a řídí se jejími zákony. (Absorbující mysl, s. 66)“ Maria Montessori

Kontakt